Burs İmkanları

2018 - 2019 Güz Dönemi'ne ait burslardan faydalanmak isteyen aday öğrenciler, yüksek lisans burs talebini, programa başvuru esnasında yapmalıdır. 

KURUMSAL EĞİTİM PROTOKOLLERİ
Burs oranı CO-OP sözleşmesine ve/veya kurum ile yapılan özel protokole göre değişkenlik gösterebilmektedir. Anlaşmalı kurumları görmek için lütfen tıklayınız. 

BAŞARI BURSU*
ALES sınavından 85 puan ve üzeri alan aday öğrencilere %40 oranında,

YABANCI DİL BAŞARI BURSU**
İngilizce programlarda (SBE/FBE) geçerliliği olan Yabancı dil sınavı veya eş değerliliği olan sınavlardan YDS puanına göre 80 puan ve üzeri olması durumunda programa %40 oranında,

DOKTORA BAŞARI BURSU***
Altınbaş Üniversitesi Yüksek Lisans programından mezun olup, doktoraya devam etmek isteyen öğrencilere %25 oranında,

KAMU KURUM BURSU (DEVLET MEMURU) ****
Kamu kurum çalışanlarına %40 oranında, 

KARDEŞ İNDİRİMİ 
Altınbaş Üniversitesi'nde kardeşi lisans veya yüksek lisans eğitimine devam etmesi veya mezun olduğunda bakılmaksızın %40 oranında,

MEZUN BURSU******
Altınbaş Üniversitesi mezunlarına %40 oranında,

ALES BAŞARI BURSU*******
Tezli programlardan (SBE/FBE) geçerliliği olan ALES veya eş değerliliği olan sınavlardan puanı 80 ve üzeri tezli yüksek lisans okumak isteyen öğrencilere,

ONUR BURSU
Altınbaş Üniversitesi lisans programı mezunlarından, ilk 3 dereceye giren ve yüksek lisans programlarına kabul edilen aday öğrencilere 

- Bölüm Birincilerine, %100
- Bölüm İkincilerine %75
- Bölüm Üçüncülerine %50 burs verilmektedir. 

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ ÇALIŞANLARINA 
Altınbaş Üniversitesi çalışanlarına %75,

ALTINBAŞ/ALTINHAS HOLDİNG ve İŞTİRAKLERİ ÇALIŞANLARINA
Altınbaş - Altınhas Holding ve iştirakleri çalışanlarına %75 burs

ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ, ALTINBAŞ HOLDİNG VE ALTINHAS HOLDİNG ÇALIŞANLARI EŞ VE ÇOCUKLARINA 
Altınbaş Üniversitesi, Altınbaş Holdingve Altınhas Holding çalışanların sadece eş ve çocuklarına %50 burs verilmektedir. 

* Tezli programlarda geçerliliği olan ALES veya eş değerliliği olan sınavlardan puanı 80 ve üzeri olması durumunda programa %40 indirim verilecektir.+%10 nakit ödemesinden faydalanabilinir.Tezsiz programda okuyan kişiler veya özel öğrencilikten tezli programa geçen öğrenciler bu indirimden faydalanamaz.
** Yüksek lisans programlarında sadece İngilizce olarak alınan programlar için geçerlidir. İngilizce programlarda (SBE/FBE) geçerliliği olan Yabancı dil sınavı veya eş değerliliği olan sınavlardan YDS puanına göre 80 puan ve üzeri olması durumunda programa %40 indirim verilecektir. Nakit ödemelerde +%10 indirim uygulanmaktadır.
*** Altınbaş Üniversitesi Yüksek Lisans programından mezun olup, doktoraya devam etmek isteyen öğrencilere %25 indirim verilmektedir. Programlarda nakit indirimi olan +%10 indirimden aday öğrenciler faydalanacaktır.
****Kamu kurumu çalışanları, çalışan belgelerini beyan etmesi şartı aranmaktadır. Programlarda nakit indirimi olan +%10 indirimden aday öğrenciler faydalanacaktır. 
***** Mezun öğrenciler için 2017- 2018 akademik yılına özel %50 burs imkanından faydalanabilmektedir.Programlarda nakit indirimi olan +%10 indirimden aday öğrenciler faydalanamaz. 
******* Sadece tezli programlar için geçerlidir.


- Burs oranları eğitim bedeli üzerinden hesaplanmaktadır. 
- Altınbaş Üniversitesi Burs Komisyonu’na göre adaylara sağlanan toplam burs miktarı %75'i oranını aşamamaktadır.
- %50 ve üzeri burslarda nakit indiriminden faydalanılamaz.
- Burslar yüksek lisans programları için geçerlidir ve Doktora programlarında burs olanaklarından faydalanılamaz. 
- Burslar birleştirilemez.
- Kurumsal İşbirliği Anlaşmaları ile hak kazanılan burslar "Program Ücreti" üzerinden hesaplanmaktadır. 
-Başarısızlık veya not yükseltmek nedeniyle ders tekrarlanmak zorunda olan öğrenciler, tekrar ettikleri ders için belirlenen normal kredi ücretini öderler. Bu ücrete indirim oranları yansıtılmaz.


Burslar hakkında detaylı bilgi için enstitu@altinbas.edu.tr e-posta adresinden Pazarlama Birim yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Hemen Başvur

Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Aydınlatma Metni ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri için Tıklayınız.